Duże utrudnienia w ruchu: przez półtora miesiąca Wisłostrada zwężona. Do centrum pojedziemy jednym pasem

Szykują się gigantyczne utrudnienia! Ruch na Wisłostradzie pod Trasą AK zostanie ograniczony do jezdni zachodniej. W godzinach czytu na Wisłostradzie w kierunku centrum i tak jest mocno utrudniony. Teraz kierowcom zostanie tylko jeden pas.

Wisłostrada. Fot. GDDKiA

Wisłostrada. Fot. GDDKiA

Ruch w obu kierunkach prowadzony będzie wyremontowaną jezdnią zachodnią. W relacji południe – północ (Centrum – Gdańsk) ruch będzie odbywał się dwoma pasami, natomiast w relacji północ – południe (Gdańsk – Centrum) jednym pasem. Ponadto na węźle Wisłostrada zostanie zamknięty zjazd z jezdni głównej Trasy AK z zachodu w kierunku Gdańska oraz w kierunku Centrum. Objazd poprowadzony będzie ul. W. Broniewskiego i Z. Krasińskiego do Wisłostrady. Możliwy będzie również objazd Trasą AK – po przejechaniu Wisły i zawróceniu na węźle Marywilska i zjeździe na ul. Wybrzeże Gdyńskie na węźle Wisłostrada utrzymanymi dla ruchu: łącznicą w relacji wschód – północ w kierunku Gdańska oraz łącznicą w relacji wschód – południe w kierunku Centrum.

Utrudnienia związane są z przebudową przez GDDKiA Trasy Armii Krajowej do parametrów drogi ekspresowej S8. Zakres prac to m.in. zmiana szerokości jezdni głównych, połączenie istniejących i projektowanych węzłów na Trasie AK w następujące zespoły: zespół węzłów: Powązkowska – Broniewskiego – Marymoncka, zespół węzłów: Wisłostrada – Modlińska, budowa i przebudowa jezdni zbierająco-rozprowadzających, przebudowa lokalnego układu komunikacyjnego, budowa ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Rozbiórce i ponownej odbudowie w tej samej lokalizacji podlegać będzie 16 obiektów, natomiast w sumie – obiektów mostowych odbudowywanych oraz nowobudowanych – w inwestycji będzie 33, w tym kluczowy Most gen. S. Grota–Roweckiego. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik 2015 r. Wykonawcą prac jest firma Metrostav Polska SA.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.