Dwa dodatkowe szpitale tymczasowe uruchomione! Od dziś przyjmują pacjentów!

Czwarta fala pandemii coraz bardziej daje się we znaki. W związku z tym w województwie uruchomiono dwie placówki tymczasowe, które mają odciążyć Szpital Południowy. Dziś zaczęły przyjmować pacjentów.

Fot. Warszawa w Pigułce

Wznowiono przyjmowanie pacjentów do szpitali tymczasowych w Siedlcach i Radomiu. Do tej pory jedyną placówką, w której przyjmowano jedynie zakażonych koronawirusem był Szpital Południowy w Warszawie. Jednak z dnia na dzień pacjentów przybywało, dlatego Ministerstwo Zdrowia zdecydowało przeznaczyć do tego dwie kolejne placówki, tak jak miało to miejsce podczas trzeciej fali pandemii COVID-19.

Jedną z nich jest szpital  tymczasowy w Siedlcach, który tak jak podczas trzeciej fali, funkcjonuje przy szpitalu wojewódzkim, w budynku dawnej rehabilitacji. Dostępnych jest tam 56 łóżek dla zakażonych oraz 10 miejsc z dostępem do respiratorów.

W Radomiu placówka zlokalizowana jest w budynku rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego, przy ulicy Narutowicza. Tam także przeznaczono dla chorych 56 łóżek covidowych i 10 respiratorowych. Władze obu szpitali podkreślają jednak, że liczba ta może się zmienić, w zależności od potrzeb.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c