Dwa konie uśpione, jeden skręcił kark. Tragedia na Torze

Radio Dla Ciebie poinformowało, że w czasie niedzielnych wyścigów doszło do tragedii na torze wyścigowym. Zwierzętom nie udało się przeskoczyć przez płotki. Dwa konie z powodu licznych obrażeń zostały uśpione, jeden skręcił kark.

Koń Va Bank na Wielkiej Warszawskiej. Fot. Tor Służewiec

Koń Va Bank na Wielkiej Warszawskiej. Fot. Tor Służewiec

27 września, rozegrana była 102. w historii i 70. na Torze Służewiec Wielka Warszawska. Najważniejsza obok Derby gonitwa sezonu dla koni pełnej krwi angielskiej rozgrywana jest pod Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Mimo takiego prestiżu nie obyło się bez ofiar w postaci zwierząt. Podczas wyścigu koń złamał nogę i musiał zostać uśpione. Wcześniej, tego samego dnia, podczas walki o Nagrodę Hubala, doszło do podobnej sytuacji: koń nie przeskoczył przez płotek i skręcił kark podczas gonitwy, drugi złamał nogę i został uśpiony. Rzecznik Toru Służewiec w rozmowie z RDC przyznaje, że takie wypadki się zdarzają, jednak dochodzi do nich sporadycznie:

„W tym sezonie odbyło się 350 gonitw i 1 200 startów koni. Takich przypadków było pięć” – mówi radiu Sylwester Puczen, rzecznik Toru Służewiec.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.