Dwa lata utrudnień przy Trasie Łazienkowskiej

Wiadukty Trasy Łazienkowskiej przejdą remont. Zlokalizowane są w ciągu Trasy Łazienkowskiej w dzielnicy Śródmieście nad Parkiem Agrykola i rondem Stanisława Sedlaczka (skrzyżowanie ulic Łazienkowskiej, Myśliwieckiej i Rozbrat).

Fot. ZMiD

Zaprojektowane zostały jako dwa bliźniacze żelbetowe wiadukty płytowe w układzie ramowym. Długość każdego z nich wynosi 392 m, szerokość jezdni po 10,5 m. Wybudowano je wraz z Trasą Łazienkowską w 1974 r.

Otwarte zostały oferty na dokumentację projektową przebudowy wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoli. O zamówienie stara się siedem firm: Transprojekt Gdański, Halcrow Group, Voessing Polska, konsorcjum: Schuessler-Plan Inżynierzy i Pomost Warszawa, Promost Consulting, Multiconsult Polska, Mosty Katowice. Ceny ofertowe wahają się od 850 tys. do 2 mln zł. Wybrany w przetargu projektant będzie miał na realizację zadania 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. Pieniądze na dokumentację projektową i budowę zarezerwowane są na lata 2017-2019.

Źródło: ZMiD


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.