Dwa nowe ogniska koronawirusa w Warszawie

W Warszawie znajdują się dwa nowe ogniska koronawirusa. Jeden to ośrodek dla uchodźców na warszawskim Targówku, drugi to schronisko dla bezdomnych przy ul. Żytniej.

Fot. Shutterstock

W ośrodku dla cudzoziemców szaleje koronawirus. 111 osób jest tam obecnie zakwaterowanych, z czego 63 zdiagnozowano pozytywnie.

Pierwsze informacje o zakażeniach w Ośrodku dla cudzoziemców pojawiły się 26 maja. U 32 osób wykryto zakażenie koronawirusem. Reszta osób została poddane testom, oddzielono też osoby zakażone od zdrowych, choć nadal mieszkają razem.

Z kolei w ośrodku Caritasu potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z mieszkańców. Kwarantannie poddano 34 osoby, które odizolowano od reszty mieszkańców oraz część personelu. Otrzymano sześć pozytywnych testów. Na najbliższy poniedziałek zapowiedziane są badania reszty mieszkańców i personelu.

„Ośrodek został całkowicie zamknięty – ruch na zewnątrz mieszkańców nieobjętych kwarantanną został wstrzymany” – brzmi treść komunikatu zamieszczonego na stronie warszawskiego Caritasu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c