Dwa promile i trójka dzieci pod opieką. „Policjanci weszli przez okno”

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w Kampinosie udali się do miejsca zamieszkania 22-letniej kobiety. Według zgłoszenia, jakie otrzymał dyżurny miała tam przebywać nietrzeźwa matka z trójką swoich małoletnich dzieci. Do mieszkania policjanci weszli przez uchylone okno. Tam zastali kobietę oraz dzieci, z których najstarsze miało 4 lata, a najmłodsze miesiąc.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Badanie stanu trzeźwości 22-latki wykazało, że miała 2 promile alkoholu w organizmie. Kobieta została zatrzymana, a po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia dzieci. Policjanci o zaistniałej sytuacji powiadomili również sąd rodzinny.

Około 9.30 do dyżurnego komendy w Starych Babicach zatelefonował mieszkaniec kampinoskiej gminy. Według zgłoszenia z jednej z posesji dochodzić miały odgłosy płaczu dziecka. Dyżurny niezwłocznie na miejsce interwencji skierował policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Kampinosie. Drzwi do mieszkania były zamknięte. Znajdująca się w środku kobieta nie chciała wpuścić policjantów. Dopiero po namowach uchyliła okno, przez które natychmiast funkcjonariusze weszli do mieszkania. Od 22-letniej kobiety mundurowi wyczuli woń alkoholu. Razem z nią w mieszkaniu znajdowało się troje jej małoletnich dzieci, z których najstarsze miało 4 lata, a najmłodsze miesiąc.

Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenie funkcjonariuszy. Matka miała 2 promile alkoholu w organizmie. Na miejsce policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, aby sprawdzić stan zdrowia dzieci. O sytuacji rodzinnej powiadomiony został również pracownik socjalny. Niemowlęciem oraz starszymi dziećmi do czasu wytrzeźwienia matki zaopiekował się ojciec, który wrócił do domu.

Policjanci interwencję zakończyli zatrzymaniem do wytrzeźwienia matki. Kobieta usłyszała już zarzut narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia dzieci. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Policjanci o zaistniałej sytuacji powiadomili również sąd rodzinny.

Źródło: KSP


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c