Dwa szczeniaki pozostawione w rozgrzanym samochodzie. Co robić, kiedy widzimy podobną sytuację?

Fot. Straż Miejska

Fot. Straż Miejska

Kilkumiesięczne szczeniaki zauważyła w samochodzie marki bmw mieszkanka pobliskich bloków. Powiadomiła pracowników ochrony jednego z sąsiednich biurowców, a oni wezwali patrol ekologiczny. Z informacji okolicznych mieszkańców wynikało, że samochód z psami zaparkował w tym miejscu już około godziny 8 rano, a więc szczeniaki były w nim ponad 4 godziny. Psy zostały odwiezione do schroniska na Paluchu. Tam zostały podjęte odpowiednie kroki w celu schłodzenia zwierząt. Teraz rozpocznie się postępowanie w celu odebrania praw właścicielowi.

„Jeśli zobaczymy dziecko lub psa pozostawionego w zamkniętym aucie, właściciela nie widać i nie możemy go znaleźć to powinniśmy zawiadomić policję lub samemu wybić szybę w aucie.” – mówią specjaliści ze schroniska – „Prawo mówi, że jest to stan wyższej konieczności kiedy trzeba ratować dobro wyższej wartości niż mienie. Pozostawienie dziecka lub zwierzęcia w zamkniętym samochodzie zagraża jego życiu i zdrowiu. Przepis ustawy o ochronie praw zwierząt mówi natomiast, że za narażanie życia zwierzęcia grozi do 2 lat więzienia. Oczywiście właściciel zniszczonego mienia może pozwać z powództwa cywilnego ale nie ma zbyt wielkich szans na wygraną.”

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.