Dwa szpitale tymczasowe na Mazowszu mogą wkrótce wznowić działalność!

Jak poinformował wiceminister zdrowia na antenie radia RDC, z początkiem października dwa szpitale tymczasowe w województwie mazowieckim mogą wznowić swoją działalność. Póki co Szpital Południowy to jedyny działający obecnie szpital w regionie przeznaczony dla zakażonych COVID-19.

Fot. Shutterstock

Czwarta fala pandemii rozwija się. Wraz z nowymi przypadkami zakażeń koronawirusem rośnie również liczba osób, które ze względu na wirusa SARS-CoV-2 trafiają do szpitala. Obecnie jedyna działająca w regionie placówka, która przyjmuje chorych na koronawirusa, to Szpital Południowy w Warszawie. Jak zapewniają władze lecznicy, może on przyjąć 300 osób.

Jak podkreśla w rozmowie z Radiem Dla Ciebie wiceminister zdrowia, Szpital Południowy jest buforem dla Warszawy i Mazowsza, ale coraz bardziej się zapełnia. W tej chwili przebywa tam 81 osób, z czego 12 wymaga podłączenia do respiratora. Dlatego rząd chce podjąć decyzję, aby uruchomić kolejne dwie placówki. Chodzi o szpital w Siedlcach i w Radomiu.

Szpital tymczasowy w Radomiu działał od marca do lipca w budynku należącym do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Totalizator Sportowy zapewnił tam 80 łóżek, wyposażenie dostosowane specjalnie do covidowych pacjentów oraz wyposażenie biurowe. Natomiast placówka w Siedlcach znajduje się przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim. Dostępnych tam jest 100 łóżek dla chorych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c