Dwie szkoły w Warszawie ze zdalnym nauczaniem do końca roku

Jak poinformował w rozmowie z radiem RDC rzecznik prasowy Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, w Warszawie dwie szkoły nie wrócą do stacjonarnej nauki. 

Fot. Shutterstock

Łącznie na Mazowszu jest 16 szkół, które kształcą się zdalnie. Dwie z nich mają mieć przedłużoną taką formę nauki do końca roku.

„Większość z tych szkół wróciła już do normalnej pracy. Kilka jednak dostało dłuższy termin. Zdalny tryb nauczania dotyczy Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 283 w Instytucie Matki i Dziecka w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej, Klinice Wrodzonych Wad Metabolizmu i Pediatrii oraz Klinice Neurologii w Warszawie, a także Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 287 w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Warszawie.”

-tłumaczy w rozmowie z RDC Joanna Narożniak.

Zdalny tryb nauki prowadzony jest ze względu na sytuację zdrowotną dzieci.

Od 1 września wpłynęło 77 zgłoszeń dotyczących zagrożenia epidemiologicznego w szkołach w województwie mazowieckim. Obecnie 275 osób przebywa na kwarantannie, z czego 227 są to dzieci ze swoimi rodzicami, 40 nauczycieli, pielęgniarka szkolna i 7 pracowników administracyjnych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c