Dyplomy Różnorodności za otwartość wobec uczniów LGBTQ+ z patronatem honorowym Rafała Trzaskowskiego

Tegoroczny maturzysta, Dominik Kuc stworzył ranking warszawskich szkół średnich, którego kryterium była otwartość wobec uczniów i uczennic LGBTQ+. 31 maja ogłoszono wyniki rankingu i  listę szkół, które otrzymały Dyplomy Równości. Pierwsze miejsce zajęło Społeczne Liceum Ogólnokształcące Bednarska. Patronat honorowy nad inicjatywą objął prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski.

Fot. Pixabay

Dyplomy Różnorodności ze wsparciem Prezydenta Trzaskowskiego

Dyplomy Równości to jedna z dwóch pierwszy inicjatyw stawiających w centrum osoby LGBT, którą patronatem objął Prezydenta m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski. W imieniu władz miasta Dyplomy Równości podpisała przewodnicząca Komisji Edukacji w Radzie m.st. Warszawy, Dorota Łoboda, która tak tłumaczy zaangażowanie władz stolicy:

Podpisuję się pod Dyplomem Równości, bo chciałabym, żeby warszawskie szkoły były przyjazne wszystkim uczennicom i uczniom. Aby każdy i każda był w nich traktowany z szacunkiem i czuł się bezpiecznie. Dlatego miasto Warszawa objęło tę inicjatywę patronatem.

Uroczyste wręczenie Dyplomów Równości z udziałem przedstawicieli i przedstawicielek pięciu szkół z czołówki rankingu odbędzie się 12 czerwca o godz. 18:00  w  Pracowni Duży Pokój w Warszawie.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.