Dyrektor Biedronki będzie odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi

To jedno z najwyższych cywilnych odznaczeń. Nadawane jest cudzoziemcom i zamieszkałym za granicą obywatelom polskim, którzy wnieśli wybitny wkład we współpracę międzynarodową oraz współpracę łączącą Rzeczpospolitą Polską z innymi państwami i narodami.

Sklep sieci Biedronka. Fot. Andrzej Nowak /  Wikipedia

Sklep sieci Biedronka. Fot. Andrzej Nowak / Wikipedia

Odznaczeniem tym zostali nagrodzeni m.in. Lech Kaczyński, Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, Jacques Chirac, królowa Elżbieta II i Jan Nowak-Jeziorański. Teraz do tej listy ma dołączyć Pedro Pereira da Silva, dyrektor operacyjny Grupy Jeronimo Martins w Polsce.

Niezalezna.pl, która opisała tę sprawę, poinformowała również, że order został przyznany przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego z rekomendacji Grzegorza Schetyny. Rzecznik MSZ tłumaczy, że odznaczenie miało być wręczone za „wkład w rozwój gospodarczy Polski, tworzenie miejsc pracy, zaangażowanie firmy w działalność społeczną i charytatywną oraz znaczący wkład w rozwój stosunków handlowych między Polską a Portugalią”.

Dzisiaj, po licznych protestach uroczystość została przełożona. Nowy termin jest nieznany. Na jednym z portali społecznościowych powstała nawet grupa zrzeszająca przeciwników nadania odznaczenia dyrektorowi Biedronki. Zapisanych jest do niej ponad 2,5 tys. osób.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.