Dyrektor CKE składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie przecieków treści maturalnych!

Pojawiły się informacje o przeciekach na tegorocznej maturze. W związku z tym dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zdecydował się zgłosić sprawę do prokuratury. Chodzi o egzamin z matematyki. 

Fot. Rafał Gaglewski/REPORTER

Trwają matury 2021. Pomimo pandemii, egzaminy odbywają się zgodnie z planem, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Pojawiły się jednak inne problemy. Okazuje się, że mogło dojść do przecieków treści maturalnych.

Informacje o ewentualnych przeciekach pojawiły się w środę, po egzaminie z matematyki. Jak tłumaczono, treści materiałów egzaminacyjnych mogły zostać ujawnione przez osoby prawne zobowiązane do ich ochrony przed nieuprawnionym ujawnieniem. W tej kwestii zainterweniował już dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. Mężczyzna złożył w czwartek zawiadomienie do prokuratury w sprawie ewentualnego przecieku treści arkusza egzaminacyjnego z matematyki na poziomie podstawowym. Podobna sytuacja miała miejsce dzień wcześniej i dotyczyła egzaminu z języka polskiego. Wtedy, chwilę przed rozpoczęciem testów, w Google Trends zauważono wyszukiwanie fraz, o które pytano podczas egzaminu.

„W związku przekazywanymi do CKE informacjami dotyczącymi możliwego ujawnienia treści arkusza egzaminacyjnego z języka polskiego i matematyki na poziomie podstawowym przed rozpoczęciem egzaminu z danego przedmiotu przez osoby prawne zobowiązane do ochrony materiałów egzaminacyjnych przed ujawnieniem, uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna złożyła w tej sprawie doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa do właściwych organów, tj. policji oraz prokuratury” 

-napisano w oświadczeniu. Jak dodał dyrektor, teraz decyzja, czy faktycznie doszło do złamania przepisów prawa, należy do organów ścigania. Jeśli tak, zostaną podjęte dalsze kroki w sprawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c