Dyskont zapłacił miastu ponad 300 000 zł za wycinkę 11 drzew pod nowy market. Mieszkańcy oburzeni

Parking przy Bora

Fot. Google Street View

Dariusz Lasocki, radny Pragi Południe poinformował niedawno na swoim profilu na popularnym portalu społecznościowym o tym, że na Gocławiu, u zbiegu ulic Boga-Komorowskiego i Janika powstanie niemiecki dyskont spożywczy. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie dwa fakty.

Pierwszy jest taki, że teren ten służy od dawna mieszkańcom okolicznych osiedli za parking. Drugi to taki, że Urząd Dzielnicy wydał zgodę na wyciecie 11 drzew, za, bagatela, 336 705 zł. Dariusz Lasocki wysłał więc w tej sprawie pismo z czterema pytaniami do Burmistrza. Pyta czy działanie dyskontu wpłynie na zatrudnienie w okolicy (jest tam 200 miejsc pracy powiązanych z małymi sklepikami) i czy wpłynie ono na okoliczny bazarek. Ponadto radny o konsultacje społeczne w sprawie dyskontu oraz wycinki drzew.

Radny podkreśla, że mieszkańcy chcą chronić tereny zielone i akcja nie jest wymierzona w kogokolwiek lub jakąkolwiek instytucje.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.