Działacz LGBT spalił polską flagę [WIDEO]

Sławomir Kuleta, działacz organizacji Forum LGBT spalił polską flagę i pochwalił się tym w popularnym portalu. Jan Strzeżek z Porozumienia Jarosława Gowina zapowiedział złożenie doniesienia do prokuratury na ten czyn. 

„Witam, nazywam się Sławek Kuleta, jestem reprezentantem organizacji pozarządowej „Forum LGBT” z siedzibą w Polsce. Oto niewiasta w słońce obleczona, a nad jej głową wieniec z gwiazd dwunastu. Za moim plecami znajdują się dwie flagi. Jedna z nich za chwilę spłonie. Druga nie” – mówi mężczyzna.

„W poniedziałek złożę doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa z Art. 137 par. 1 Kodeksu Karnego. Liczę na szybką reakcję prokuratury” – napisał na Twitterze Jan Strzeżek z Porozumienia Jarosława Gowina.

Według art. 137 par. 1 Kodeksu Karnego:

„Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c