Działania na Pradze przeciw nielegalnym sprzedawcom papierosów. Pierwsze efekty już są

Ograniczenie zjawiska sprzedaży wyrobów tytoniowych bez wymaganych znaków akcyzy, identyfikacja handlarzy oraz miejsc, w których najczęściej dochodzi do sprzedaży nielegalnego towaru, egzekwowanie przepisów. To główne założenia działań „Akcyza”, które rozpoczęły się na Pradze Północ. Wspólne działania prewencyjne funkcjonariuszy straży miejskiej oraz celników przynoszą efekty.

Fot. Straż Miejska

Fot. Straż Miejska

Funkcjonariusze z patrolu mieszanego (strażnik miejski i policjant) prowadzący wspólne działania z celnikami wylegitymowali w środę w południe trzy osoby sprzedające papierosy bez polskich znaków akcyzy. Po sprawdzeniu bagaży przy trójce Polaków ujawniono łącznie 602 paczki papierosów pochodzących prawdopodobnie z przemytu. Wyroby tytoniowe nie miały polskich znaków akcyzy, ani informacji w języku polskim o szkodliwości palenia. Towar został zabezpieczony i przekazany celnikom, którzy przejęli dalsze czynności.

Sprzedawcy najczęściej towar chowają pod kurtką, w reklamówce, w zaparkowanym w pobliżu samochodzie. Są sprytni, często też natarczywi. Kilka, kilkanaście paczek – nie mają przy sobie bardzo dużej ilości towaru. Gdy ten się kończy, pobierają kolejne paczki z nielegalnych hurtowni, po czym wracają w swoje „ulubione” miejsca. Niemal każdego dnia strażnicy miejscy z Pragi Północ podejmują interwencje w związku z ujawnieniem osób handlujących towarem pochodzącym z przemytu. Papierosy pozbawione polskich znaków akcyzy, nie mające ostrzeżenia w języku polskim o szkodliwości palenia tytoniu często są niewiadomego pochodzenia.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c