Dzieci powrócą do szkół już niedługo? Minister Czarnek wskazał możliwą datę

Minister Czarnek wskazał datę możliwego powrotu dzieci do szkół. Jego zdaniem jest na to szansa, choć zastrzega, że nie jest to pewne.

Fot. Shutterstock

Do 11 kwietnia obowiązuje w Polsce nauka zdalna. Oznacza to, że zarówno dzieci z klas 1-3, jak i starsze roczniki mają lekcje, które prowadzone są przez dedykowane do tego aplikacje.

Rząd nie wyklucza, że po 11 kwietnia dzieci nadal pozostaną w trybie nauki zdalnej. Szef MEiN powiedział, że powrót jest możliwy, ale wszystko zależy od samych obywateli. – Wszystko jest teraz w naszych rękach. Dzieci będą wracać do nauki stacjonarnej, poczynając od przedszkoli, przez klasy 1-3 i całe podstawówki – podkreślił w Radio Lublin – Jest szansa, żeby wszystkie dzieci poszły do szkoły jeszcze w kwietniu. Być może nastąpi to w systemie hybrydowym, ale jest na to szansa. Nie mówię jednak, że na pewno to nastąpi. Wszystko zależy od tego, kiedy trzecia fala ustąpi i kiedy będziemy mieli radykalny spadek zakażeń – podkreślił.

Przerwa świąteczna potrwa do 6 kwietnia włącznie. 7 kwietnia dzieci powinny siedzieć już w szkolnych ławkach. W tym samym tygodniu kończy się też okres nauki zdalnej. Pierwsze decyzje Rządowego Zespołu ds. epidemii Covid-19 poznamy w środę lub czwartek. Wtedy też zapewne dowiemy się też, jakie są decyzje w sprawie nauczania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c