Dzięki COVID-19 spadła zachorowalność na inne choroby!

Choroba tzw. brudnych rąk to  bardzo popularna w Polsce przypadłość. Przenoszona jest drogą pokarmową przez spożycie zakażonych napojów i pokarmów. Jednak od czasu wybuchu pandemii liczba chorych znacznie się zmniejszyła. 

Fot. Pixabay

Taka analiza pokazuje, że Polacy w większości zaczęli myć ręce dopiero kiedy zaczęło być to obowiązkiem i najlepszym zabezpieczeniem przed koronawirusem.

Narodowy Fundusz Zdrowia przekazał informację, że tylko od stycznia do marca udzielono 3332 świadczenia związane z leczeniem biegunki. Rok temu w tym okresie liczba pacjentów z tą dolegliwością wynosila 11 370.

Spadek jest widoczny w przypadku salmonellozy( od stycznia do czerwca aż 886 przypadków mniej niż rok temu) , zakażeń jelitowych ( 1627 mniej ) , cztery razy mniej w przypadku grypy jelitowej i siedem razy mniej w przypadku wirusowego zapalenia wątroby typu A.

 

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c