Dziennikarka przekazała 100 tysięcy złotych organizacjom walczącym o prawa kobiet!

Kinga Rusin przekazała 100 tysięcy złotych czterem organizacjom  walczącym o prawa kobiet. O swojej decyzji poinformowała w mediach społecznościowych. 

Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Od czwartku nie cichną protesty w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. TK uznał aborcję na niezgodną z Konstytucją, powołując się na 38 artykuł ustawy zasadniczej o prawie do życia. Obywatele nie kryją oburzenia z zaistniałej sytuacji. W akcje zaangażowali się ludzie kultury i sztuki.

Kinga Rusin przekazała, że postawiła podarować 100 tysięcy złotych organizacjom walczącym z prawami kobiet: Strajk Kobiet, Dziewuchy Dziewuchom, Centrum Praw Kobiet i Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

„Moc jest w działaniu. Walczmy o nasze prawa i godność! Dziś przeznaczam 100 tysięcy złotych na natychmiastową pomoc prawną i organizacyjną dla protestujących i krzywdzonych wyrokiem TK kobiet.”

-napisała na Facebooku. Zachęciła również swoich czytelników do wspierania  kobiecych organizacji. Dziennikarka apeluje żeby nie dawać władzy satysfakcji i do skutku protestować. Zadeklarowała swój udział w strajku, który zapowiedziany jest na najbliższy piątek w Warszawie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c