Dziś dzieci wracają do szkół! Czy na długo? Minister zdrowia odpowiada!

Minister zdrowia w „Porannej rozmowie” na antenie RMF FM poinformował o dzisiejszej liczbie zakażeń COVID-19. Pytany był także o powrót dzieci do szkół. Zaznaczył, że rząd zrobi wszystko, aby nauczanie stacjonarne trwało jak najdłużej. 

Fot. Shutterstock

Dziś 1 września, co oznacza, że rozpoczyna się rok szkolny. Ubiegły rok nie był dla uczniów łatwy. Ze względu na pandemie koronawirusa większość czasu dzieci spędziły na nauce zdalnej. Czy w związku z zapowiadaną kolejną falą COVID-19 taki scenariusz może się powtórzyć? Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia.

Adam Niedzielski podczas rozmowy na antenie RMF FM pytany był o to, jak długo tym razem uczniowie będą chodzić do szkół. Minister przekazał, że rząd zrobi wszystko, aby nauczanie stacjonarne trwało jak najdłużej. Jak zaznaczył, pandemia może te plany pokrzyżować. Uspokoił jednak że, aby myśleć nad powrotem do nauki w domach, liczba przypadków COVID-19 musi być naprawdę duża.

Minister zdrowia zwrócił też uwagę na uczelnie, na których w ostatnim czasie nauka zdalna była praktycznie jedyną możliwością.  Zapewnił, że teraz domyślną formą nauczania ma znów być nauka stacjonarna.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c