Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Piotr Gliński: „Pandemiczne zagrożenie nie zna świąt i wolnych dni”

Dziś w całej Polsce obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto nauczycieli. Z tej okazji wicepremier Piotr Gliński napisał list, który opublikowany został na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Piotr Gliński. Fot. Piotr Gliński Facebook

Minister kultury w swoim otwartym liście podziękował nauczycielom za ich trud, całoroczną opiekę i pracę z uczniami. Zaznaczył jednak, że w tym roku obchodzenie święta nabiera zupełnie innego wymiaru. Wszystko przez koronawirusa, który mocno wpłynął na naukę, między innymi zmieniając ją na zdalną. Dodał, że podczas pandemii należy ograniczać uroczystości zbiorowe, jednak to nie przeszkodzi w świętowaniu tego radosnego dnia.

„Z dnia na dzień wskoczyliśmy na nowe tory edukacji, starając się przy tym nie utracić nic ze skuteczności i efektywności kształcenia. Nauczyciele z pełną determinacją realizowali podstawy programowe, docierając do każdego ucznia wszelkimi możliwymi środkami komunikacji.”

-pisał Gliński, okazując swoją wdzięczność. Podziękował nauczycielom za ich niezłomność i determinacje w tym trudnym dla wszystkich czasie. Zaznaczył jednak, że pandemia nie zna świąt i dni wolnych. Zaapelował, aby wszyscy w tej niezłomności wytrwali.

„Wspomagają nas uregulowania prawne, pozwalające szkołom na funkcjonowanie, a zarazem dające dyrektorom możliwość elastycznej i adekwatnej reakcji w razie pogorszenia sytuacji zdrowotnej w szkole. Proszę zatem o dalszą cierpliwość, wytrwałość i dokładność w działaniu – taką samą, jaką dotąd wszyscy się wykazaliśmy

-dodał minister, życząc nauczycielom zdrowia i sił do codziennej pracy.

Dzień Edukacji Narodowej wprowadzono w 1982 roku, tym samym zastępując obchodzony wcześniej Dzień Nauczyciela. Jest to święto wszystkich pracowników oświaty i zwalnia on uczniów w zajęć lekcyjnych. W Dniu Edukacji Narodowej przyznawane są tytuły „profesora oświaty”.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c