Dziś Sejm zdecyduje w sprawie stanu wyjątkowego!

Na dziś zaplanowane są obrady Sejmu, podczas których zostanie rozpatrzone wprowadzenie stanu wyjątkowego na granicy Polski z Białorusią.

Fot. Warszawa w Pigułce

W ubiegły czwartek na wniosek rządu, prezydent wprowadził stan wyjątkowy na terenie województwa podlaskiego i lubelskiego, przy granicy z Białorusią. Teraz, zgodnie z konstytucją, Sejm może uchylić prezydenckie rozporządzenie bezwzględną większością głosów przy udziale co najmniej połowy ustawowych posłów.

Obrady Sejmu mają rozpocząć się dziś o godzinie 16:30. Natomiast o tej samej porze ma obyć się demonstracja przeciwników wprowadzenia stanu wyjątkowego. Strajkujący mają zebrać się przed Sejmem. Głosowanie w sprawie ma odbyć się pomiędzy godziną 19:00 a 19:10.

Stan wyjątkowy przewiduje szereg ograniczeń. Wśród nich między innymi zawiesza się prawo do organizowania i przeprowadzania zgromadzeń, imprez masowych oraz prowadzonych w ramach działalności kulturalnej imprez artystycznych i rozrywkowych. Dodatkowo każdy będzie zobowiązany posiadać przy sobie dokument tożsamości. Ograniczenia będą dotyczyły także swobody poruszania.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c