Dziś startuje pierwszy etap szczepień! Jaka jest kolejność?

Dziś ruszają szczepienia osób, które zaliczają się do pierwszego etapu szczepień. Pierwszeństwo będą mieć seniorzy, a następnie osoby przewlekle chore, nauczyciele i służby mundurowe. 

Fot. Pixabay

Od 27 grudnia trwają w Polsce szczepienia przeciwko koronawirusowi. Od dziś dawkę szczepionki otrzymają osoby z kolejnej grupy. Jako pierwsi preparat dostaną seniorzy powyżej 70 roku życia, a następnie między innymi przewlekle chorzy, nauczyciele, a także pracownicy służb mundurowych.

Seniorzy powyżej 80 roku życia mogli rejestrować się od 15 stycznia, powyżej 70 roku życia od ubiegłego piątku. Nie obyło się również bez problemów, wiele osób skarżyło się na trudności z nawiązaniem kontaktu przez linię telefoniczną. Jak tłumaczył szef KPRM, wszystko z powodu zbyt dużego zainteresowania szczepieniami, które wywołało problemy techniczne.

Jak przekazał również pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk, od dziś szczepienia będą odbywać się w ponad 5 tysiącach miejsc. Do końca pierwszego kwartału rząd zakłada, ze szczepionkę przyjmie łącznie ponad 3 miliony osób. Zapewnił również, że system jest przygotowany na większą skale, jednak z powodu ograniczonej liczby dostaw, niemożliwe jest zwiększenie tempa. Do tej pory wykonano nieco ponad 700 tysięcy szczepień.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c