Dziś Międzynarodowy Dzień Kota! Słów kilka o obchodach oraz o redakcyjnej Karmelce!

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Zapraszamy do lektury o święcie kotów i o perypetiach naszej redakcyjnej kotki. Jak długo towarzyszą Wam ukochane zwierzaki, co lubią robić i jak spędzacie z nimi czas? Zachęcamy do komentowania i publikowania zdjęć ukochanych kotów!

Również nasza redakcja świętuje dzisiejszy dzień. Karmelka, bo takie imię nosi piękna, redakcyjna kotka, została adoptowana z fundacji „Futrzaki”. Mimo młodego wieku, kotka musiała przejść operację, a po przeprowadzonym zabiegu kontynuowane było leczenie. Pomimo tego, że rekonwalescencja wymagała niemałych środków, naczelny Warszawy w Pigułce postanowił adoptować Karmelkę, która została z nami na dobre i każdego dnia wyraża swą wdzięczność za okazane jej serce.

Międzynarodowy Dzień Kota przypada co roku 17 lutego. We Włoszech obchodzony jest od 1990 roku, zaś w Polsce od 2006 (z inicjatywy Miesięcznika „Kot” oraz Cat Club Łódź). Dzisiejsze święto ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, propagować niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom i go straciły, a także uwrażliwić ludzi na nierzadko trudny koci los.

Wojciech Albert Kurkowski, pomysłodawca obchodów tego święta, propaguje akcje pomocy bezdomnym kotom pod hasłem „Rasowce – dachowcom”, podczas której kluby felinologiczne zrzeszone w Felis Polonia zbierają dary na rzecz pomocy bezdomnym zwierzętom. W 2010 roku do akcji pomocy dla kotów bezdomnych i wolno żyjących dołączyła również Fundacja Viva!, a po niej dołączyło wydawnictwo Multico.

A jaka była historia Waszych kotów? Czekamy na komentarze i zdjęcia!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.