Dziś uroczystości pogrzebowe Tomasza Knapika. Gdzie spocznie lektor?

6 września zmarł jeden z najbardziej rozpoznawalnych lektorów w Polsce, Tomasz Knapik. Dziś odbędą się w Warszawie uroczystości pogrzebowe. Mężczyzna spocznie na Powązkach.

Autorstwa Fryta 73 from Strzegom (Wikimedia Commons account: Fryta73) – Tomasz Knapik, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76547603

Dziś w stolicy odbędzie się pogrzeb Tomasza Knapika, który od lat był jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów lektorskich. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godzinie 13:00 w Domu Pogrzebowym na Wojskowych Powązkach, następnie zostanie przeniesiony do grobu rodzinnego na Starych Powązkach.

Lektor zmarł 6 września 2021 roku, w wieku 77 lat. Od lat związany był z Polskim Radiem oraz z Telewizją Polską.  To jego głos można było usłyszeć oglądając polskie wersje „Z Archiwum X” czy „Gwiezdnych Wojen”. Całą Warszawę informował także o kolejnych przystankach w autobusach i tramwajach.

Tomasz Knapik z wykształcenia był doktorem inżynierem elektrotechnikiem. Jako doktor nauk technicznych specjalizował się w elektronice samochodowej. Był wykładowcą na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej i promotorem ponad 200 prac inżynierskich i magisterskich.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c