Dziś w Polsce obchodzimy Dzień… Teściowej!

Teściowe są często tematem złośliwych żartów. Ale są również takie, które są dla nas jak druga matka, dobre, pomocne. Jedno jest pewne- bez nich życie byłoby na pewno nudne. Dziś, 5 marca, obchodzony jest Dzień Teściowej!

Fot. Pexels

Dzień Teściowej przypada dziś, 5 marca. Święto to obchodzone jest już od przeszło 40 lat. Pierwszy raz pojawiło się w kalendarzach w latach 80 ubiegłego wieku. Tego dnia oprócz życzeń, można wręczyć im kwiaty, bombonierki czy inne drobne upominki.

Teściowe są często jednak tematem złośliwych żartów. Często bywa tak, że mają opinię dociekliwych, wręcz wścibskich i przemądrzałych. Jednak wiele matek żon czy mężów jest mocno związanych zarówno ze swoimi dziećmi, jak i z tymi dziećmi „przybranymi” i nie wyobrażamy sobie bez nich życia.

Po raz pierwszy Dzień Teściowej świętowano we Francji. Był to dzień do wyrażania szacunku teściowej za pomoc i wsparcie, przede wszystkim w pomoce z dziećmi. Obecnie w Europie dzień ten jest coraz bardziej popularny i traktowany jako ważne święto rodzinne. W Stanach Zjednoczonych Dzień Teściowej przypada 4 października.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c