Dziś Wielki Marsz dla zwierząt! Mogą pojawić się utrudnienia w ruchu!

Dziś o 17:00 ruszy Wielki Marsz dla zwierząt. Jest to sprzeciw wobec porzucenia prac nad „Piątką dla zwierząt” oraz postawy polityków. Protest rozpocznie się na Placu Trzech Krzyży i będzie szedł w kierunku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a następnie pod Sejm.

Fot. Warszawa w Pigułce

4 października o godzinie 17:00 ruszy z Placu Trzech Krzyży w Warszawie Wielki Marsz dla zwierząt. Protestujący będą podążać w kierunku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a następnie kierować się będą pod Sejm. Mieszkańcy powinni przygotować się na utrudnienia w ruchu w tych rejonach.

Strajkujący chcą wyrazić sprzeciw wobec zaniechania prac nad „Piątką dla zwierząt” i postawy polityków.Organizatorami marszu są: Koalicja dla Zwierząt- Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!, Otwarte Klatki, OTOZ Animals oraz Fundacja na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt Mondo Cane.

Przypomnijmy, we wrześniu  2020 roku zrobiło się głośno o nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Projekt Prawa i Sprawiedliwości to pięć propozycji dotyczących ochrony zwierząt. Był to między innymi zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach widowiskowych, czy znaczne ograniczenie uboju rytualnego. Pracę nad ustawą zostały jednak zamrożone.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c