Dziś wybrany zostanie nowy starosta płocki!

Dziś, podczas rady powiatu ma zostać wybrany następca tragicznie zmarłego Mariusza Bieńka. Mężczyzna zaginął na Wiśle między Świniarami a Kępą Polską, w okolicy Płocka. 

Fot. Warszawa w Pigułce

22 sierpnia doszło do wypadku, w którym zaginął starosta płocki Mariusz Bieniek. Przez kilka dni trwały poszukiwania mężczyzny, który zaginął na Wiśle pomiędzy Świniarami a Kępą Polską, niedaleko Płocka. Ostatecznie 25 sierpnia wyłowiono ciało starosty w rejonie mostu Legionów Piłsudskiego.

Jak przekazał przewodniczący rady powiatu, dziś ma zostać wybrany nowy starosta płocki. Będzie to miało miejsce podczas sesji rady powiatu, która rozpoczęła się o 10:00. Dodaje, że jedynym zgłoszonym kandydatem jest Sylwester Ziemkiewicz. Natomiast jeśli pojawi się inny chętny na to stanowisko, odbędzie się głosowanie.

Od 2014 roku Sylwester Ziemkiewicz jest wójtem gminy Radzanowo. Posiada tytuł magistra z zakresu zarządzania publicznego. Od ponad dziesięciu lat jest zawodowo związany z Urzędem Gminy w Radzanowie, gdzie zajmował się przede wszystkim pozyskiwaniem funduszy unijnych i krajowych na inwestycje gminne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c