Dziś wyjątkowe zjawisko! Asteroida minie Ziemię! Jest 3 razy większa od Pałacu Kultury!

Asteroida o średnicy 900 metrów i prawie 700 metrów wysokości pędzi w kierunku naszej planety. Jak informuje NASA, jest ona na tyle duża, że można uznać ją jako „potencjalnie niebezpieczną”. Jej rozmiar jest 3 razy większy od Pałacu Kultury!

Fot. Shutterstock

W otoczeniu Ziemi istnieje około 17 tysięcy planetoid, z czego ponad 1800 jest potencjalnie niebezpiecznych. I właśnie dziś kolejna asteroida zbliży się do naszej planety. 21 marca 2021 roku asteroidę 2001 FO32 będą dzielić od Ziemi dwa miliony kilometrów. Pomimo, że wydaje się to ogromną odległością, taki dystans nie chroni przed potencjalnym zdarzeniem.

Asteroidę wykryto w marcu 2001 roku. Oznacza to, że naukowcy czekali na jej przelot równe 20 lat! NASA zakwalifikowała obiekt jako potencjalnie niebezpieczny, jednak jak zapewniają eksperci, nie ma groźby kolizji asteroidy z naszą planetą.

Asteroida 2001 FO32 pędząca z prędkością około 77 tys mil na godzinę ma przemknąć obok Ziemi dziś około godziny 11:03 czasu wschodniego. Kolejny raz asteroida minie Ziemię w 2052 roku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c