Dzisiaj deszcz perseidów. Miasto wyłączy oświetlenie kilku dużych obiektów

100 „spadających gwiazd” na godzinę. Tyle będzie można zaobserwować już dziś na nocnym niebie. Według synoptyków i astronomów Warszawa i jej okolice będą wręcz idealnym miejscem do obserwacji. Do akcji oglądania perseidów przyłączyło się także Centrum Nauki Kopernik, które przygotowało kilka atrakcji.

Perseidy na tle Drogi Mlecznej. Fot. Pixabay

Perseidy na tle Drogi Mlecznej. Fot. Pixabay

Wspólne obserwacje organizowane są przez CNK cyklicznie. Dzisiaj wystarczy przyjść pomiędzy 21 a 2 w nocy:

„Szacunkowe dane z ubiegłego roku wskazują, że spadające gwiazdy obserwowało u nas około 6,5 tys. osób. Spodziewam się, że tym razem może być ich około 10 tysięcy. Specjalnie z tej okazji powiększymy teren imprezy. W poprzednich latach obserwacje prowadziliśmy tylko z Parku Odkrywców, ale nasi goście przestają się tu już mieścić. W tym roku zapraszamy wszystkich też do pobliskiego skweru Kahla, znajdującego się nad stacją metra Centrum Nauki Kopernik” – wyjaśnił w rozmowie z PAP Karol Wójcicki z planetarium Niebo Kopernika.

Z CNK współpracuje miasto. Aby światła miasta nie przysłaniały widoku zostaną zgaszone światła na Stadionie Narodowym, a także iluminacje na wszystkich mostach i oświetlenie na skwerze Kahla.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.