Dzisiaj możliwe decyzje o nowych obostrzeniach lub luzowaniach

Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zbiera co co środę o godz. 10. Jak poinformował rzecznik rządu Piotr Muller, jeszcze dzisiaj można spodziewać się konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. 

Fot. Warszawa w Pigułce

„Jeśli zespół zarządzania kryzysowego podejmie jakieś decyzje dot. obostrzeń, to zostaną one ogłoszone na tej konferencji” – powiedział rzecznik rządu Piotr Muller.

Godzina konferencji nie jest jeszcze znana, jednak jak nieoficjalnie podaje Onet, powinna się odbyć w środę po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Według portalu, konferencja ma na celu przypomnieć harmonogram luzowania obostrzeń.

Od początku maja już czynne są salony kosmetyczne oraz fryzjerskie. Od 4 maja otwarte zostały galerie i muzea. Niedawno dołączyły także hotele z wyłączeniem części restauracyjnej oraz SPA.

Z 50-procentowym obłożeniem można już organizować imprezy rodzinne takie jak wesela czy komunie. Na razie limit gości to 25 osób i impreza może odbywać się na świeżym powietrzu, ale od 29 maja limit zwiększy się do 50 osób a impreza będzie mogła przenieść się do pomieszczeń. W limit nie wliczane są osoby zaszczepione przeciw COVID-19.

W związku ze spadkową tendencją zakażeń koronawirusem, od 15 maja czeka nas częściowe zniesienie obowiązku noszenia maseczek. Nakaz nie będzie obowiązywał już na świeżym powietrzu.

Jeżeli Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podejmie jakieś nowe decyzje, możemy spodziewać się, że jeszcze dzisiaj o nich usłyszymy.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c