Dziś o 12.00 otwarcie Bulwarów Wiślanych. Zaczyna się od rejsu

Dzisiaj w samo południe zostaną otworzone długo oczekiwane Bulwary Wiślane. Miasto wraz ze Stołeczną Estradą przygotowało z tej okazji różne atrakcje, które mają przyciągnąć warszawiaków nad wodę.

Bulwary Wiślane

Fot. UM Warszawa

„Z okazji przekazania bulwarów przygotowany został całodniowy program atrakcji. Przez cały dzień, od godz. 12.00 do 18.00 odbywać się będzie zabawa Nadwiślański Rejs, która przeplatana będzie szeregiem konkursów i zabaw. Do wspólnego świętowania zaprosi Teatr Akt, który pozwoli uczestnikom niedzielnych wydarzeń przenieść się w czasie i zobaczyć nadwiślańskie bulwary w stylu retro. Klimatyczna trupa aktorska nastrojem i wyrazem nawiązująca do filmów Felliniego zaczaruje warszawiaków i wciągnie ich w swój świat. Radosnemu korowodowi barwnych postaci, które opanują nabrzeże towarzyszyć będzie muzyka na żywo.” – czytamy na stronie Stołecznej Estrady

A oto plan imprezy na dzisiaj:

  • W godz. 17.00-19.00 odbędzie się dobrze już znana Potańcówka Warszawska. Będzie to kontynuacja cyklu Dancingów 60-lecia organizowanych przy Multimedialnym Parku Fontann z okazji jubileuszu Stołecznej Estrady. Energetyczna zabawa w dawnym stylu, znane melodie doprawione nutą nowoczesności, warszawskie klimaty, winyle i muzyka na żywo przez cztery lipcowe soboty przyciągały tłumy chętnych do zabawy i wspólnej nauki tańca.
  • Godz. 16.30 – Pokazy kajakowe Fundacji AVE. Kajakowa masa krytyczna zatrzyma się przy bulwarach. Mini wyścig o Kotwicę Powstania.
  • godz. 14.00 – Pokaz kajakarzy z Fundacji KIM – pływanie synchroniczne. Prezentacja kajaków amatorskich i wyczynowych (śródlądowych i morskich).
  • Regaty, pokazy, wyścigi wioślarskie
  • Rejsy po Wiśle – bezpłatna przeprawa między dwoma brzegami na drewnianych łodziach tradycyjnych
  • Silent Disco to propozycja zabawy w godz. 19.00-21.00. Jej uczestnicy będą mogli zanurzyć się w świecie muzyki dzięki słuchawkom bezprzewodowym, które umożliwią słuchanie trzech DJ-ów i swobodne przełączanie się między trzema różnymi ścieżkami dźwiękowymi jak również regulację głośności. Tańce przewidziane są dla jednoczesnej zabawy blisko 500 osób.
  • W niedzielę, 2 sierpnia ponownie zapraszamy warszawiaków na retro scenę przy ul. Boleść gdzie wystąpi Janek Młynarski i Warszawskie Combo Taneczne. Ich współczesne wersje dawnych szlagierów przeniosą publiczność w świat przedwojennej Warszawy i wskrzeszą atmosferę nadwiślańskich zabaw.

 

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.