Dzisiaj podróżujemy bezpłatnie. Kasowniki będą wyłączone

W niedzielę, 22 września, w „Dniu bez samochodu” podróże komunikacją publiczną są bezpłatne.

Fot. Warszawa w Pigułce

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu odbywa się tradycyjnie od 16 do 22 września. Jego podstawowym celem jest promocja ekologicznych form podróżowania, a najbardziej znanym elementem jest przypadający na 22 września „Dzień bez samochodu”. Tego dnia jak co roku poruszanie się pojazdami Warszawskiego Transportu Publicznego będzie bezpłatne. Także Koleje Mazowieckie oferują bezpłatne przejazdy – szczegóły na stronie www.mazowieckie.com.pl 

Podczas Dni Transportu Publicznego przewidzianych jest wiele atrakcji. O większości informowaliśmy już w piątek i odbyły się one w sobotę.

W niedzielę w zajezdni autobusowej przy ul. Ostrobramskiej, pojawi się namiot Metra Warszawskiego. Oprócz informacji dotyczących rozbudowy II linii metra w Warszawie, będzie można również wziąć udział w konkursach wiedzy o metrze, a krecik – firmowa maskotka – poczęstuje słodyczami. Ponadto rozdawane będą bezpłatne wejściówki upoważniające do zwiedzania Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach (liczba wejściówek jest ograniczona). Kabacką STP będzie można zwiedzać w niedzielę, 22 września, w godz. 10.00-17.00, wg harmonogramu dostępnego na stronie internetowej metra.

W niedzielę metro zaprasza także do obejrzenia budowanej stacji Płocka linii metra M2. Szczegóły znajdują się na stronie warszawskiego metra.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.