Dziwny smród w Śródmieściu. WIOS: "Potwierdzamy, że śmierdzi, ale nie wiemy co"

Wczoraj napisało do nas kilku czytelników ze Śródmieścia, którzy poinformowali nas o dziwnym smrodzie. Mieszkańcy opisują zapach, jako ostra, gryząca spalenizna połączona z wyraźnie wyczuwalną chemią. Obiecaliśmy zbadać tę sprawę. Skontaktowaliśmy się więc z Wojewódzkim Inspektoratem Ochrony Środowiska.

Fot. Pixabay

Fot. Pixabay

Bartłomiej Gołębiewski specjalista ds. Ochrony Środowiska w WIOS mówi nam, że problem występuje nie tylko w Śródmieściu:

„Od kilku dni dostajemy podobne zgłoszenia od wielu mieszkańców stolicy. Problem występuje nie tylko w Śródmieściu, ale na terenie całej Warszawy i okolic. Współpracujemy w tej sprawie z wieloma instytucjami m.in. strażą pożarną. Niestety, jak dotąd nie udało nam się ustalić, co jest przyczyną dziwnego zapachu. Mamy jednak kilka przypuszczeń, które opublikowaliśmy w komunikacie”. Specjalista dodaje, że urząd pracuje już nad rozwiązaniem tej sprawy, ale nie wiadomo, kiedy zostanie ona rozwiązana.

Jako przyczynę podaje się następujące możliwości:

  • 13 sierpnia 2015 r. w Rykach w województwie lubelskim miał miejsce pożar składowiska opon. Spłonęło 1200 ton opon;
  • od wielu dni na Białorusi i Ukrainie płoną lasy i torfowiska;
  • na obszarze województwa mazowieckiego miało miejsce wiele lokalnych pożarów np. 19 sierpnia paliło się ok. 2 ha lasu i łąk w otulinie Puszczy Kampinoskiej;
  • od wielu dni gorące kontynentalne masy powietrza napływają ze wschodu niosąc ze sobą zanieczyszczenia

Jeżeli poczujecie dziwny zapach szczelnie zamknijcie okna. Chociaż normy zanieczyszczeń nie zostały przekroczone nie wiadomo skąd pochodzi smród i czym jest powodowany.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.