Eksperci: „1,6 mln Polaków miało już COVID-19”

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, według ekspertów tylko do dziś 1,6 mln Polaków miało już koronawirusa. A do połowy marca 2021 roku może już przejść go ponad połowa populacji. 

Fot. Shutterstock

Według badań ekspertów do połowy marca 2021 roku, aż 54% populacji przejdzie już zakażenie koronawirusem.  Do tej pory badacze podają, że realnie mogło już się zakazić 1,6 mln Polaków. „Dziennik Gazeta Prawna” publikuje dane i statystyki Polaków, dotyczące pandemii w Polsce. Jak wynika z badań, aż 75% badanych nie chce ponownego całkowitego zamrożenia gospodarki. Odbiło się to zarówno na samopoczuciu, a tym samym zdrowiu obywateli, jak i na problemach w pracy. Wiele branż do tej pory nie może wrócić do swojego zawodu. W najtrudniejszej sytuacji jest rynek kultury(imprezy masowe, koncerty, teatry) i rynek turystyczny.

Autorzy badania z ICM UW doszli do wniosków, że do końca tego roku będzie wykrywanych po około 30 000 dziennych przypadków. Realna liczba chorych może natomiast osiągnąć nawet do 300 tysięcy. Ich zdaniem, dobrym pomysłem na ograniczenie zakażeń jest całkowite zamknięcie szkół.

W ramach badania, Polacy odpowiedzieli również czego boją się najbardziej w związku z pandemią. Największa liczba osób, bo aż 37% ma obawy, że zachoruje jej ktoś bliski. Mniej osób boi się o siebie samego, bo tylko 24%. Polacy boją się też skutków kwarantanny, m.in. ryzyka depresji czy utraty pracy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c