Eksperci ostrzegają przed twindemią

Komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia przekazała, że może czekać nas tzw. twindemia, czyli nałożenie się w czasie jesieni i zimy zakażeń spowodowanych koronawirusem, a także grypy sezonowej. 

Fot. Pixabay

Podczas spotkania z dziennikarzami, Stella Kyriakides, komisarz UE ds. zdrowia, przekazała, że cały świat jest teraz w decydującym momencie. Wszystko ze względu na to, że przypadków zakażenia koronawirusem jest dużo więcej niż na początku pandemii, w marcu.

Jak informuje Interia, nie tylko w Polsce jest wzrost zakażeń. Z badań wynika, że we Francji i Hiszpanii również z dnia na dzień jest coraz więcej przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2.  Jeśli to się nie zmieni, czeka nas wkrótce twindemia. Chodzi o połączenie dużych zachorowań na grypę sezonową z zachorowaniami na COVID-19.

Komisarz przekazała też, że istotne w tej chwili są szczepienia, które mogą pomóc w zmniejszeniu przypadków zachorowań na grypę. W samej Europie od dochodzi nawet do 50 milionów przypadków występowania grypy sezonowej. Umiera rocznie od 15 do 70 tysięcy Europejczyków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c