Eksperci pełni obaw. Przewidują powrót lockdownu

Eksperci z Rady Medycznej luzują lockdown, ale jednocześnie wiedzą, że koronawirus powróci na jesieni. Covid-19 ponownie zacznie zbierać śmiertelne żniwo, jeżeli nie osiągniemy odporności, a wtedy, jak mówił Premier, wróci lockdown.

Fot. Łukasz/Warszawa w Pigułce

Luzowanie obostrzeń nie wpłynęło za liczbę zachorowań, co oznacza, że szczyt fali mamy już za sobą, a sezon na zachorowania przeminął. Wakacje to nie tylko czas oddechu od szkoły, ale również od obostrzeń i zakażeń.

„Obecnie członkowie Rady Medycznej głównie analizują temat szczepień. Podpowiadamy co zrobić, aby jak najwięcej osób zdecydowało się na ten krok. Loterii nie doradzaliśmy, ale każdy sposób, jeżeli zadziała, będzie dobry. Słuszną ideą jest jak najszersze włączenie w zachęcanie do szczepień lekarzy rodzinnych. (…) I tu znów wracamy do kluczowej sprawy – szczepień. Bez nich kolejne wzrosty na jesieni są więcej niż pewne” – powiedziała PAP prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej.

Premier mówił podczas spotkania Q&A, że obostrzenia wrócą, jeżeli liczba zakażeń na jesieni zacznie się podnosić. Eksperci uważają więc, że utrzymanie obecnych obostrzeń jest uzależnione od akcji szczepień.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c