Ekspert: „Jesteśmy u progu katastrofy”

Dr Paweł Grzesiowski w rozmowie z FMF FM przekazał swoje obawy związane z koronawirusem. Uważa, że jesteśmy u progu katastrofy, a dobrych wiadomości nie powinno być przekazywanych, jeśli nie są one zgodne z prawdą.

Fot. Shutterstock

Wciąż wysoka jest dobowa liczba zakażeń na koronawirusa w Polsce. Władze starają się wprowadzać dodatkowe obostrzenia, jednak wciąż uspokajają, że będzie lepiej. Dr Grzesiowski jest pewny, że gdyby wprowadzić minilockdown, strefa czerwona stałaby się zółtą, a żółta zieloną.

Jak dodał w wywiadzie dla RMF FM, nie powinny być przekazywane żadne dobre informacje, ponieważ jesteśmy u progu katastrofy. Ekspert powołał się na dane epidemiologiczne, które pokazują, że to w szkołach odbywa się największa transmisja wirusa.

Zwrócił również uwagę na sytuację w szpitalach. Zaznacza, że nie może być tak, że leczenie jednych ludzi odbywa się kosztem innych. A tak się dzieje kiedy większość oddziałów, w tym internistyczne zaczynają być przekształcane w oddziały dla pacjentów z COVID-19. Apelował o zwrócenie uwagi również na pacjentów, którzy koronawirusa nie przechodzą i im również zacząć udzielać pomoc.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c