Ekspert o lockdownie z godziną policyjną. „Jesteśmy blisko”

Od jutra zaczną obowiązywać dodatkowe obostrzenia w całym kraju. Lockdown przypominać będzie ten z zeszłego roku, choć na razie ma trwać dwa tygodnie a nie dwa miesiące. Główny doradca premiera ds. COVID-19, prof. Andrzej Horban uważa, że wprowadzany lockdown może jeszcze zostać pogłębiony. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Prof. Andrzej Horban, główny doradca premiera ds. COVID-19 nie ma wątpliwości, że pogłębienie lockdownu i wprowadzenie godziny policyjnej byłoby dobrym rozwiązaniem.

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” prof. Andrzej Horban mówił, że celem działań rządu przez wprowadzenie lockdownu jest niedopuszczenie do wielkiej liczby zgonów. Powołał się tu na lockdown jaki wprowadzili Niemcy. „Niemcy zamknęli się w listopadzie. Mają godzinę policyjną”.

Ekspert dodał, że „jesteśmy blisko górnej granicy epidemii nadzwyczajnej i należy zrobić wszystko aby tej granicy nie przekroczyć”.

Granicą ma być przekroczenie średniej tygodniowej zakażeń na poziomie 30 tys.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c