Ekspert o Wszystkich Świętych: „Same cmentarze nie stanowią takiego problemu”

Wirusolog Włodzimierz Gut skomentował pomysł zamknięcia cmentarzy w dniu Wszystkich Świętych. Uważa, że to nie same cmentarze są problemem, a późniejsze spotkania w gronie rodziny, które zazwyczaj tego dnia mają miejsce. 

Fot. Pixabay

Doradca Głównego Inspektoratu Sanitarnego i wirusolog wskazał powód rosnącej liczby zakażeń w Polsce. Według Włodzimierza Guta, główną przyczyną jest mniejszy dystans społeczny wśród obywateli i niechęć do noszenia maseczek ochronnych.

Skomentował również kwestię zamknięcia cmentarzy. Rząd zastanawiał się nad tym w związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych. Jednak według eksperta, to nie cmentarze stanowią główny problem w rozprzestrzenianiu się koronawiursa. Problemem są spotkania rodzinne, które często mają miejsce przed lub po wizytach na grobach bliskich. Dystans należy zachować również w gronie rodziny, podczas spotkań z osobami, z którymi na co dzień nie mieszkamy.

Niedawno rząd wprowadził zmiany dotyczące noszenia maseczek. Teraz zarówno w czerwonej, jak i w żółtej strefie konieczne jest zasłanianie ust i nosa, nawet na świeżym powietrzu. Wyjątkiem jest przebywanie w parkach i na plażach.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c