Ekspert:”W 2022 roku będziemy potrzebować nowych szczepionek przeciwko COVID-19″

Prezes BioNTech ogłosił, że już wkrótce niezbędne będą nowe szczepionki na koronawirusa. Jak tłumaczy, potrzebne są preparaty, które skuteczniej obronią przed wszystkimi mutacjami wirusa. 

Fot. Shutterstock

BioNTech to firma, która wraz z koncernem farmaceutycznym Pfizer opracowała pierwszą szczepionkę przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. Jak jednak tłumaczy prezes spółki, już niedługo konieczne będzie stworzenie nowych szczepionek. Dlaczego?

Wszystko ze względu na nowe mutacje choroby. Jak tłumaczy Ugur Sahin, obecne warianty nie różnią się na tyle od mutacji podstawowej, aby mogły zagrozić kampaniom szczepień. Jednak już niedługo, bo w 2022 roku, mogą pojawić się nowe warianty, które będą w stanie obejść system immunologiczny. Dodał, że nic nie wskazuje na to, że następna generacja wirusa będzie łatwiejsza do opanowania, niż obecna. Zaznaczył, że wirus tak naprawdę dopiero zaczyna ewoluować. Dlatego właśnie wtedy niezbędna będzie nowa formuła szczepionek.

Prezes BioNTech zauważył też, że w przyszłym roku w programach szczepień pojawią się najprawdopodobniej dwa główne nurty działań. Obejmą one zastrzyki przypominające dla tych, którzy zostali już zaszczepieni oraz próby zaszczepienia osób z biednych krajów, które wcześniej miały utrudniony dostęp do preparatów.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c