Ekspresowo wzrasta liczba osób wykonujących testy na COVID-19!

W Warszawie wzrasta liczba osób, które chcą wykonać testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Ratownicy stołecznego pogotowia od początku marca wykonali już tyle wymazów, co w całym lutym. Również przed punktami pobrań każdego dnia ustawia się ogromna liczba chętnych. 

Fot. Shutterstock

Osoby, które nie mają możliwości samodzielnego udania się do punktów pobrań materiału biologicznego, mogą zgłosić potrzebę wykonania testu ratownikom stołecznego pogotowia. I jak zauważono, w ostatnim czasie coraz więcej Polaków zwraca się do ratowników właśnie w celu pobrania wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2.

Rzecznik Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” przekazał, że w tej chwili istnieje 16 zespołów, które realizują te zadania. Podkreślił, że od początku tego miesiąca wykonano już tyle samo wymazów, co w całym poprzednim miesiącu. Jest to prawie 4,7 tysięcy testów.

Również bardzo dużo osób samodzielnie zgłasza się na wykonanie testów. Jak dodaje Piotr Owczarski, przed punktem przy ulicy Woronicza codziennie ustawiają się gigantyczne kolejki. Podobnie wygląda sytuacja w innych miejscach w stolicy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c