Episkopat wydał oświadczenie w sprawie uczestnictwa w mszach!

Adam Niedzielski przekazał wczoraj, że pomimo wprowadzanych dodatkowych restrykcji, kościoły wciąż pozostaną otwarte dla wiernych. Głos w tej sprawie zabrał teraz Episkopat. Biskupi zachęci do udziału w nabożeństwach, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Fot. Shutterstock

Wczoraj podczas konferencji ministra zdrowia przekazał on, że kościoły pomimo dodatkowych obostrzeń, wciąż będą otwarte. Jak tłumaczył, wszystko z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Zapewnił, że również w kościołach mogą pojawić się funkcjonariusze, którzy będą sprawdzać czy wszyscy przestrzegają tych zasad.

Oznacza to, że w kościołach będzie trzeba zachować odpowiedni dystans. Na jednego wiernego będzie przypadać 15 metrów kwadratowych. Dodatkowo, wszyscy odwiedzający placówki muszą posiadać maseczki i korzystać ze wszelkich środków do dezynfekcji.

Głos w tej sprawie zabrali biskupi. Episkopat wydał specjalny komunikat, w którym zachęcił wiernych, by z zachowaniem koniecznej troski o zdrowie i bezpieczeństwo uczestniczyli w zbliżających się nabożeństwach. To samo tyczy się sakramentu pokuty.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c