Episkopat zabiera głos w sprawie świąt wielkanocnych!

Na temat wprowadzonych obostrzeń i zaleceń związanych z nadchodzącymi świetami wielkanocnymi wypowiedział się dziś rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak. Przedstawił apel abp. Stanisława Gądeckiego, aby kapłani i świeccy przestrzegali limitu zgromadzeń i innych obowiązujących zasad.

Fot. Shutterstock

Podczas briefingu rzecznik Episkopatu wyjaśnił, że nie ulega wątpliwości, że człowiek potrzebuje wiary. Jednak mimo to, pandemia, z którą w tej chwili mamy do czynienia, wymaga od wiernych konkretnych zachowań.  A wszystko w trosce o swoje zdrowie i swoich najbliższych.

Dlatego ks. Leszek Gęsiak przedstawił zalecenia abp. Stanisława Gądeckiego na czas nadchodzących świąt. Chodzi przede wszystkim o przestrzeganie limitu zgromadzeń oraz innych obowiązujących obostrzeń. Jak tłumaczył, biskupi otrzymali już konkretne wytyczne, jednak to tylko i wyłącznie od nich zależy, w jaki sposób zostaną one wprowadzone na terenie poszczególnych diecezji.

Ks. Gęsiak zaapelował również do wiernych, aby wszyscy, którzy pozostaną w swoich domach, uczestniczyli w świętowaniu wraz ze wspólnotą Kościoła, za pomocą przygotowanych na ten czas transmisji online.

„Nikt nie chciałby, by doszło do zamknięcia kościołów, więc musimy podjąć wspólny wysiłek, by do takich sytuacji nie doszło.”

-wyjaśnił rzecznik KEP.

Skomentował także ewentualne wprowadzenie sakramentu pokuty i pojednania w formie online. Zaznaczył, że nawet w warunkach pandemicznych nie ma zgody Kościoła na takie rozwiązanie.

”To jest sakrament. Potrzebny jest bezpośredni kontakt osoby spowiadającej się ze spowiednikiem. Konfesjonały obecnie zostały zastąpione m.in. kaplicami, aby był większy przepływ powietrza i mniejsza możliwość zakażenia koronawirusem.”

-podsumował.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c