Europejska prawica w Warszawie. Trwa spotkanie!

O godzinie 10:00 rozpoczęło się dziś spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych. Na spotkanie zaprosił ich sam prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jakie tematy będą podejmowane?

Fot. Warszawa w Pigułce

W sobotę o 10:00 rozpoczęło się spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych. Jak zapowiadał wcześniej wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, będzie to kontynuacja tego, co zostało zapoczątkowane w lipcu, gdy została przyjęta deklaracją liderów partii prawicowych i konserwatywnych. Teraz informacja o rozpoczęciu wydarzenia opublikowana została na Twitterze PiS.

Inicjatorem spotkania był prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. W trakcie debat  będą prowadzone dyskusje dotyczące przyszłości Unii Europejskiej i ewentualnych reform instytucjonalnych, których Wspólnota wymaga. Liderzy będą też poruszać kwestię przyszłej współpracy.

Spotkanie będzie podzielone na dwie zamknięte sesje robocze i zakończy się prawdopodobnie przyjęciem wspólnego oświadczania liderów ugrupowań. Do Warszawy przybył między innymi premier Węgier oraz szefowie prawicowych i konserwatywnych partii z Francji, Austrii, Belgii, Estonii, Finlandii, Litwy, Holandii oraz Rumunii. Nie pojawi się natomiast przewodnicząca Braci Włochów Giorgia Meloni oraz przewodniczący Ligi Matteo Salvini. 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c