Ewakuacja lotniska w Modlinie: 28-latek z zarzutami. W chwili zatrzymania spał

Policjanci zatrzymali do tej sprawy 21 osób, które w większości były pod wpływem alkoholu i żadna nie przyznawała się do fałszywego alarmu. Dzisiaj 20 osób zostało zwolnionych do domu, a jednej postawiono zarzuty.

Fot. KSP

Fot. KSP

Policjanci ustalili, że związek ze zdarzeniem może mięć 28-letni mężczyzna. Dzisiaj został on doprowadzony do nowodworskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut z art. 224a KK. Podejrzanemu może grozić kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Niewykluczone, że również może ponieść konsekwencje finansowe w związku z działaniem służb oraz wstrzymaniem ruchu na lotnisku.

Policja zaznacza, że każde tego typu zgłoszenie traktowane jest przez policję bardzo poważnie i natychmiast sprawdzane. Tym bardziej teraz, kiedy w Europie nasiliły się ataki terrorystyczne. Ponadto policjanci bezwzględnie będą wyciągać konsekwencje w stosunku do osób, które w swej nieodpowiedzialności fałszywie alarmują o zagrożeniu dla życia i zdrowia wielu osób.

Fot. KSP

Fot. KSP


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c