Fala oszustw przed świętami. Złodzieje nie próżnują!

Złodzieje nie próżnują. Od kilku dni Polacy otrzymują mnóstwo wiadomości SMS dotyczących rzekomo zamawianych paczek. Wiele osób może paść ofiarom oszustów, w końcu jest sezon przedświąteczny, kiedy kupujemy prezenty na Boże Narodzenie. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Oszuści rozpoczęli kolejną „kampanię”. Tym razem Polacy masowo otrzymują wiadomości dotyczące przesyłek. I gdyby to był inny czas, może wielu osobom zapaliłaby się czerwona lampka. Jednak jest czas przedświąteczny, wszyscy zamawiamy przesyłki, kupujemy prezenty. Zdarza się, że jest ich tyle, że zapominamy o szczegółach. A złodzieje tylko czekają, aż stracimy czujność.

I tak, od kilku dni oszuści wysyłają SMS-y o bardzo różnych treściach. Są to wiadomości dotyczące między innymi problemu z dostarczeniem przesyłki, konieczności zmian preferencji dostawy lub informacje, że pozostała nam ostatnia chwila na odebranie przesyłki. Również zdarza się sytuacja, kiedy należy dopłacić do wysyłki.

Wiele osób podświadomie kojarzy je ze swoimi zamówieniami i klika w link dołączony do wiadomości. Linki przekierowują użytkowników na strony, które nakłaniają do instalacji złośliwych aplikacji. Dzięki temu oszuści mogą zyskać dostęp do rachunku bankowego swoich ofiar.

Dlatego warto pamiętać, aby nawet w czasie Bożonarodzeniowego szaleństwa, nie tracić głowy i zdrowego rozsądku. W przypadku, kiedy jednak pobierzemy aplikacje, trzeba natychmiast skontaktować się ze swoim bankiem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c