Falenta przewieziony z aresztu na Białołęce do innego!

Marek Falenta, który został skazany za aferę podsłuchową przeszedł w areszcie na Białołęce badania psychologiczno-psychiatryczne, które się zakończyły. Zdecydowano o przeniesieniu Falenty do aresztu na Służewcu.

Fot. KSP

Falenta został zatrzymany w Hiszpanii na początku kwietnia. Wcześniej sąd na wniosek policji wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania, ponieważ 1 lutego nie stawił się w zakładzie karnym, by odbyć karę więzienia.

Falenta po badaniach został przewieziony z Aresztu Śledczego na Białołęce, do Aresztu Śledczego na Służewcu, w którym przebywał wcześniej.

Marek Falenta, biznesmen skazany w tzw. aferze podsłuchowej, odsiaduje wyrok 2,5 roku więzienia, który zapadł w 2016 roku przed Sądem Okręgowym w Warszawie. Sprawa dotyczyła nagrywania od lipca 2013 roku do czerwca 2014 roku na zlecenie Falenty w warszawskich restauracjach osób z kręgów polityki, biznesu oraz funkcjonariuszy publicznych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.