Fatalna organizacja Tour de Pologne. Co stało się w centrum i kto stoi za organizacją?

Jeżeli zastanawiacie się co tak naprawdę stało się w centrum, czemu w Warszawie były „kosmiczne” utrudnienia i kto odpowiada za organizację tej imprezy, zapraszamy do lektury.

Fot. Warszawa w Pigułce

Fot. Warszawa w Pigułce

Ratusz opisał wcześniej całą procedurę zamknięcia kolejnych ulic. Publikowaliśmy nawet przewodnik, jak uniknąć utrudnień. Dlatego aż dziw bierze, że sam plan się nie powiódł, a organizacja wyglądała tak, a nie inaczej. Nasi reporterzy byli dzisiaj w centrum i mieli okazję obserwować to, co się dzieje.
Policja zamknęła rondo de Gaulle’a, nie przekierowała jednak ruchu z mostu Poniatowskiego. Efektem było to, że kierowcy dojechali do ronda i tam utknęli. Policja wybrnęła z sytuacji otwierając rondo po kilkudziesięciu minutach tak, aby ruch mógł się rozładować. Podobna sytuacja miała miejsce w pobliżu ronda 40-latka, gdzie zamknięto al. Jerozolimskie i utworzył się ogromny korek.

Na fanpage’u Warszawy w Pigułce wiele osób pytało nas kto odpowiedzialny jest za komunikacyjny bałagan podczas szczytu Tour de Pologne. Odpowiedź znalazł portal TVN Warszawa, który po kliku telefonach i odsyłania z biurka na biurko dotarł wreszcie do źródła:

„Wybór trasy i terminu jest efektem rozmów organizatorów z wiceprezydentem Jóźwiakiem i biurem sportu. Zwracaliśmy uwagę na niedogodny termin (godziny szczytu w trakcie tygodnia), ale zwyciężyły wcześniejsze ustalenia oraz względy marketingowo-sportowe. Udało się tylko trochę skorygować trasę tak by uciążliwości były mniejsze” – wyjaśnił Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent Warszawy.

„Chcieliśmy pokazać Warszawę z jak najlepszej strony, głównie ze względów promocyjnych. Wyścig jest transmitowany w telewizji, a dzięki wybranej właśnie trasie stolica wygląda atrakcyjnie (…) Takie wydarzenia zawsze wiążą się z utrudnieniami. Nawet jeżeli podczas następnej edycji kolarze pojadą inną trasą – utrudnień nie unikniemy” – tłumaczy Lech Piasecki z Lang Team.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c