Finał sprawy koguta Antosia!

Niedawno pisaliśmy o kogucie Antosiu, którego historia zelektryzowała mieszkańców Bielan. Dzisiaj sprawa znalazła swój finał.

Fot. Pixabay

Jeśli prawnie okaże się, że kogut ostatecznie nie będzie mógł zostać w obecnym miejscu, to w porozumieniu z księdzem Wojciechem Drozdowiczem proboszczem parafii w Lesie Bielańskim, przygotowano dla koguta azyl w zagrodzie zlokalizowanej na terenie parafii. Schronienie znalazły tam inne zwierzęta: osły, owce i koty. Wszystkie czują się tam bardzo szczęśliwe i bezpiecznie – informuje Urząd Dzielnicy Bielany.

Jak mówi Grzegorz Pietruczuk, burmistrz dzielnicy, wszystko teraz zależy od decyzji właścicielki, która ma jeszcze chwilę na zastanowienie. Straż miejska nakazała przekazanie koguta do innego miejsca, stwierdzając, że nie jest to miejsce dla ptaka. W poniedziałek mija termin na wykonanie tej decyzji.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.