Firmy odzyskują płynność finansową. Coraz mniej redukcji w zatrudnieniach!

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Polski Instytut Ekonomiczny oraz Polski Fundusz Rozwoju, coraz więcej firm określa stan swoich finansów jako na tyle stabilny, by móc przetrwać i nie zwalniać zatrudnionych pracowników.

fot. Pixabay

Jak wynika z badań, które przeprowadzono w kwietniu oraz w drugiej połowie maja, odsetek firm z lepszą sytuacją finansową wzrósł z 39 do 54 procent.

Poszczególne instytucje sukcesywnie poprawiają notowania finansów. Badanie wykazało, że o 10 procent spadła ilość firm, które określały posiadane rezerwy finansowe jako wystarczające na okres od 1 do 3 miesięcy.

Z kolei pod koniec ubiegłego miesiąca 5% przedsiębiorstw zadeklarowało brak płynności finansowej.

Dla niemal 1/3 firm odmrażanie gospodarki zauważalnie poprawiło ich sytuację finansową.  Analogiczny wynik procentowy obejmował firmy, które oczekują, że ich pozycja finansowa wróci do stabilizacji w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Polski Instytut Ekonomiczny podkreślił, że sukcesywnie maleje odsetek przedsiębiorstw sięgających po redukcję etatów. Pod koniec maja odnotowano duży spadek cięć z 28 do 5 procent.

Badanie przeprowadzono na losowej próbie obejmującej 406 zróżnicowanych pod względem wielkości i sektora przedsiębiorstw.

Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c